CDC6CE019200ADLXR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Texas Instruments
In Stock: 0
Datasheet
New Product
19.2 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V, 2.5V, 3.3V Enable/Disable 4-VDFN
CDC6CE019200ADLXR
DigiKey Part Number
296-CDC6CE019200ADLXRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-CDC6CE019200ADLXRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-CDC6CE019200ADLXRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDC6CE019200ADLXR
Description
LOW-POWER, LOW-JITTER, BULK-ACOU
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
1.8V, 2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-VDFN
Base Resonator
Supplier Device Package
4-VSON (2x1.6)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
7.1mA