CRG2512F270R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 711
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 32.643
TE Connectivity
New Product
Image for CRG2512F270R is not available
CRG2512F270R
DigiKey Part Number
1111-CRG2512F270RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG2512F270R
Description
CRG2512 1% 270R
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRG2512F270R Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)