CRGCQ2512F270R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 32.643
Datasheet
New Product
Image for CRGCQ2512F270R is not available
CRGCQ2512F270R
DigiKey Part Number
1111-CRGCQ2512F270RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGCQ2512F270R
Description
CRGCQ 2512 270R 1%
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
Datasheet
EDA/CAD Models
CRGCQ2512F270R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)