RB8522-50-0M8
DigiKey Part Number
817-1674-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB8522-50-0M8
Description
CMC 750UH 50A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
750 µH @ 400 Hz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 50A DCR 1.7mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.7mOhm (Typ)
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)
Series
Voltage Rating - AC
600V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
2.362" L x 1.988" W (60.00mm x 50.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
3.150" (80.00mm)
Inductance @ Frequency
750 µH @ 400 Hz
Package / Case
Vertical, 8 PC Pin
Current Rating (Max)
50A