FN3280H-160-40-R59 is available for purchase but is not normally stocked.
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 0
Datasheet
Image for FN3280H-160-40-R59 is not available
FN3280H-160-40-R59
DigiKey Part Number
817-FN3280H-160-40-R59-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3280H-160-40-R59
Description
S IND 3PH+N FILTERS
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Wye) EMC/EMI Line Filter 160 A DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V
Current
160 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Applications
General Purpose
Approval Agency
CE, CSA, ENEC, UKCA, UR
Filter Type
Three Phase (Wye)
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Two Stage
300 V