H8100RFZA
DigiKey Part Number
H8100RFZA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H8100RFZA
Description
RES 100 OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
H8100RFZA Models
Category
Composition
Mfr
Features
Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)