ANT-5GLFPC1-UFL-100
DigiKey Part Number
343-ANT-5GLFPC1-UFL-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-5GLFPC1-UFL-100
Description
RF ANT <960MHZ 5G FLEX ADHES UFL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 5G, Cellular, LTE Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-5GLFPC1-UFL-100 Models
TE Connectivity Linx
Return Loss
-2.5dB, -4.8dB
Series
Gain
-3.2dBi, -3dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
700MHz, 800MHz
Height (Max)
0.010" (0.20mm)
Frequency Range
698MHz ~ 803MHz, 791MHz ~ 960MHz