YFF21PC1E104MT000N is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 129
Datasheet
0.1 µF Feed Through Capacitor 25V 2 A 80mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
YFF21PC1E104MT000N
DigiKey Part Number
445-3022-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF21PC1E104MT000N
Description
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 25V 0805
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
2 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
80mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Insertion Loss
40dB @ 7MHz ~ 1GHz
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
25V