VLS6045EX-220M-H
DigiKey Part Number
445-180935-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-180935-1-ND - Cut Tape (CT)
445-180935-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-220M-H
Description
FIXED IND 22UH 1.9A 105 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.9 A 105mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS6045EX-220M-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
105mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)