VLS4015CX-330M-H
DigiKey Part Number
445-VLS4015CX-330M-HTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-VLS4015CX-330M-HCT-ND - Cut Tape (CT)
445-VLS4015CX-330M-HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS4015CX-330M-H
Description
FIXED IND 33UH 760MA 804 MOHM
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 760 mA 804mOhm Max 1616 (4040 Metric)
EDA/CAD Models
VLS4015CX-330M-H Models
DC Resistance (DCR)
804mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1616
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Current - Saturation (Isat)
690mA