VLS4012ET-330M
DigiKey Part Number
445-6687-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6687-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6687-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS4012ET-330M
Description
FIXED IND 33UH 470MA 804 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 470 mA 804mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
470mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
804mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)