BWVS00404012330M00
DigiKey Part Number
553-BWVS00404012330M00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWVS00404012330M00
Description
FIXED IND 33UH 630MA 600 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Inductor 630 mA 600mOhm 1616 (4040 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
600mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1616
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Current - Saturation (Isat)
390mA