VLS3015ET-2R2M
DigiKey Part Number
445-6675-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6675-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6675-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS3015ET-2R2M
Description
FIXED IND 2.2UH 1.35A 84 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.35 A 84mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.35A
DC Resistance (DCR)
84mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)