VLS252015ET-3R3M
DigiKey Part Number
445-6647-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6647-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6647-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS252015ET-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 1.05A 219 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.05 A 219mOhm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
VLS252015ET-3R3M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.2A
DC Resistance (DCR)
219mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)