SLF10145T-221MR65 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 9.331
Datasheet
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Pulse Electronics
Bourns Inc.
In Stock: 638
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 564mOhm Max Nonstandard
SLF10145T-221MR65
DigiKey Part Number
445-1223-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLF10145T-221MR65
Description
FIXED IND 220UH 700MA 564 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SLF10145T-221MR65 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
650mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
564mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)