NLCV32T-R15M-PFR
DigiKey Part Number
445-3643-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3643-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3643-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLCV32T-R15M-PFR
Description
FIXED IND 150NH 2.6A 28.8 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
150 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.6 A 28.8mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
NLCV32T-R15M-PFR Models
Category
DC Resistance (DCR)
28.8mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
500MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)