NLCV32T-R15M-EFR
DigiKey Part Number
445-NLCV32T-R15M-EFRTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-NLCV32T-R15M-EFRCT-ND - Cut Tape (CT)
445-NLCV32T-R15M-EFRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NLCV32T-R15M-EFR
Description
FIXED IND 150NH 2.6A 28.8 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.6 A 28.8mOhm Max 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
NLCV32T-R15M-EFR Models
Category
DC Resistance (DCR)
28.8mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
500MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)