MLP2520S4R7ST0S1
DigiKey Part Number
445-6378-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6378-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6378-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLP2520S4R7ST0S1
Description
FIXED IND 4.7UH 1A 143 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Multilayer Inductor 1 A 143mOhm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
MLP2520S4R7ST0S1 Models
DC Resistance (DCR)
143mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Material - Core
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Inductance
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)