MLF2012DR39KT000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 202
Datasheet
390 nH Shielded Multilayer Inductor 200 mA 450mOhm Max 0805 (2012 Metric)
MLF2012 Series
0805 (2012 Metric)
MLF2012DR39KT000
DigiKey Part Number
445-1042-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012DR39KT000
Description
FIXED IND 390NH 200MA 450 MOHM
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLF2012DR39KT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
450mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
180MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)