MLF2012A1R8MT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 4.273
Datasheet
1.8 µH Shielded Multilayer Inductor 80 mA 450mOhm Max 0805 (2012 Metric)
MLF2012A1R8MT
DigiKey Part Number
MLF2012A1R8MT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF2012A1R8MT
Description
FIXED IND 1.8UH 80MA 450 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLF2012A1R8MT Models
Category
DC Resistance (DCR)
450mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
45 @ 10MHz
Series
Frequency - Self Resonant
90MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)