MHQ1005P1N3CTD25 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 2.564
Datasheet
1.3 nH Unshielded Multilayer Inductor 1.2 A 30mOhm Max 0402 (1005 Metric)
MHQ1005P1N3CTD25
DigiKey Part Number
MHQ1005P1N3CTD25-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MHQ1005P1N3CTD25
Description
FIXED IND 1.3NH 1.2A 30 MOHM SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
MHQ1005P1N3CTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
12GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.2nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)