LQG15WH1N3C02D
DigiKey Part Number
490-15201-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15201-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15201-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQG15WH1N3C02D
Description
FIXED IND 1.3NH 1.2A 30 MOHM SMD
Detailed Description
1.3 nH Unshielded Multilayer Inductor 1.2 A 30mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LQG15WH1N3C02D Models
Category
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
12GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±0.2nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.51mm)