CLF7045T-221M is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 35
Datasheet
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 13.217
Datasheet
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 520 mA 792mOhm Max Nonstandard
CLF7045T-221M
DigiKey Part Number
445-9531-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF7045T-221M
Description
FIXED IND 220UH 520MA 792 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CLF7045T-221M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
620mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
792mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)