VLS6045EX-221M
DigiKey Part Number
445-173047-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173047-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173047-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS6045EX-221M
Description
FIXED IND 220UH 500MA 1.15 OHM
Detailed Description
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 1.15Ohm Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS6045EX-221M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
800mA
DC Resistance (DCR)
1.15Ohm
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)