CLF12555T-3R3N is Obsolete and no longer manufactured.
TDK
In Stock: 1.401
TDK
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.7 A 13.4mOhm Max Nonstandard
CLF12555T-3R3N
DigiKey Part Number
445-9613-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF12555T-3R3N
Description
FIXED IND 3.3UH 5.7A 13.4 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CLF12555T-3R3N Models
Category
Current - Saturation (Isat)
11.4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
13.4mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.492" L x 0.476" W (12.50mm x 12.10mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.230" (5.85mm)