CLF10060NIT-3R3N-D
DigiKey Part Number
445-174713-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174713-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174713-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF10060NIT-3R3N-D
Description
FIXED IND 3.3UH 5.8A 11.05 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5.8 A 11.05mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
CLF10060NIT-3R3N-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5.8A
DC Resistance (DCR)
11.05mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.248" (6.30mm)