CLF10040T-151M-H
DigiKey Part Number
445-9589-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9589-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9589-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF10040T-151M-H
Description
FIXED IND 150UH 1A 380 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
150 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1 A 380mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
CLF10040T-151M-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
800mA
DC Resistance (DCR)
380mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.161" (4.10mm)