ASPI-104S-151M-T
DigiKey Part Number
ASPI-104S-151M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-104S-151M-T
Description
FIXED IND 150UH 850MA 506 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 850 mA 506mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-104S-151M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.15A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
506mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)