CGJ2B2C0G1H331J050BA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 142.179
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
KEMET
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
Walsin Technology Corporation
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)