CGA6M3X7R1H155M200AB is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 1.071
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 933
Datasheet
In Stock: 300
Parametric Equivalent
In Stock: 0
1.5 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CGA6M3X7R1H155M200AB
DigiKey Part Number
445-13024-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6M3X7R1H155M200AB
Description
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGA6M3X7R1H155M200AB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)