CGA6L2X7R1E335K is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 1.483
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 710
Direct
Murata Electronics
KEMET
Murata Electronics
3.3 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CGA6L2X7R1E335K
DigiKey Part Number
445-5717-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6L2X7R1E335K
Description
CAP CER 3.3UF 25V X7R 1210
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGA6L2X7R1E335K Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)