CGA3E2X5R1H332K080AA
DigiKey Part Number
445-12517-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12517-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12517-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X5R1H332K080AA
Description
CAP CER 3300PF 50V X5R 0603
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2X5R1H332K080AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)