CC45SL3FD270JYNNA
DigiKey Part Number
445-15993-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC45SL3FD270JYNNA
Description
CAP CER 27PF 3KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
EDA/CAD Models
CC45SL3FD270JYNNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)