CC45SL3AD121JYNN is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 363
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 416
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
120 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
CC45, CK-RR Series 6.5-7.5D, 5T, 5F
CC45SL3AD121JYNN
DigiKey Part Number
445-2786-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC45SL3AD121JYNN
Description
CAP CER 120PF 1KV SL RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC45SL3AD121JYNN Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage, Low Dissipation Factor
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)