C5750X7S2A106K230KB
DigiKey Part Number
445-C5750X7S2A106K230KBTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-C5750X7S2A106K230KBCT-ND - Cut Tape (CT)
445-C5750X7S2A106K230KBDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C5750X7S2A106K230KB
Description
CAP CER 10UF 100V X7S 2220
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C5750X7S2A106K230KB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)