C2012JB2E682M125AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 14.370
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 974
Datasheet
Similar
In Stock: 1.724
Knowles Syfer
Knowles Syfer
6800 pF ±20% 250V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric)
C2012JB2E682M125AA
DigiKey Part Number
445-11577-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-11577-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012JB2E682M125AA
Description
CAP CER 6800PF 250V JB 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2012JB2E682M125AA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)