C2012C0G1H682J060AA
DigiKey Part Number
445-7515-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7515-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7515-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012C0G1H682J060AA
Description
CAP CER 6800PF 50V C0G 0805
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C2012C0G1H682J060AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.030" (0.75mm)