C0603CH1E220J030BA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 4.005
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 96.814
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Upgrade
KEMET
22 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor CH 0201 (0603 Metric)
C0603CH1E220J030BA
DigiKey Part Number
445-10664-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603CH1E220J030BA
Description
CAP CER 22PF 25V CH 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603CH1E220J030BA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Obsolete
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)