B82132A5701M000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
23 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 730mOhm Axial
B82132A5701M000
DigiKey Part Number
495-75329-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82132A5701M000
Description
FIXED IND 23UH 700MA 730 MOHM TH
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B82132A5701M000 Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
730mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
55MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.787" L (5.50mm x 20.00mm)