B37930K5221J070 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 83.716
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 1.028
Datasheet
TDK
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
Upgrade
In Stock: 316
Murata Electronics
KYOCERA AVX
220 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
B37930K5221J070
DigiKey Part Number
B37930K5221J070-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B37930K5221J070
Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)