DT100PW480C is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
TDK-Lambda
In Stock: 3
Datasheet
48V 100 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
DT100PW480C
DigiKey Part Number
285-1925-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DT100PW480C
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 100W
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Output (Max)
2.09A
Manufacturer
TDK-Lambda
Power (Watts)
100 W
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Bulk
Efficiency
Level V
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
International
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
41.34" (1.05m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
6.70" L x 3.35" W x 1.73" H (170.0mm x 85.0mm x 44.0mm)
Voltage - Output
48V