VLBU9664100LT-R07M
DigiKey Part Number
445-VLBU9664100LT-R07MTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-VLBU9664100LT-R07MCT-ND - Cut Tape (CT)
445-VLBU9664100LT-R07MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLBU9664100LT-R07M
Description
FIXED IND 70NH 75A 0.138 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
70 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 75 A 0.138mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLBU9664100LT-R07M Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.138mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.378" L x 0.252" W (9.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)