NLCV32T-R15M-PFR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NLCV32T-R15M-PFR |
Description | FIXED IND 150NH 2.6A 28.8 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.6 A 28.8mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NLCV32T-R15M-PFR Models |
Category | DC Resistance (DCR) 28.8mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 10 @ 25.2MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 500MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Obsolete | Inductance Frequency - Test 25.2 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1210 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm) |