MLASE32MAB5107MPNA01
DigiKey Part Number
587-MLASE32MAB5107MPNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MLASE32MAB5107MPNA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MLASE32MAB5107MPNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLASE32MAB5107MPNA01
Description
CAP CER 100UF 16V X5R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLASE32MAB5107MPNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)