LMMGA201208T331RG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 36.674
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Laird-Signal Integrity Products
KEMET
In Stock: 494
Image for LMMGA201208T331RG is not available
LMMGA201208T331RG
DigiKey Part Number
587-LMMGA201208T331RGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMMGA201208T331RG
Description
FERRITE BEAD 330 OHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 1.8A 80mOhm
Category
Current Rating (Max)
1.8A
Manufacturer
DC Resistance (DCR) (Max)
80mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
330 Ohms @ 100 MHz