TVEBDLSANF-13.000000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Image for TVEBDLSANF-13.000000 is not available
TVEBDLSANF-13.000000
DigiKey Part Number
TVEBDLSANF-13.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TVEBDLSANF-13.000000
Description
XTAL OSC TCXO 13.0000MHZ SNWV
Customer Reference
Detailed Description
13 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 2.8V ~ 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
1.5mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)