CA762K19790 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Switchcraft Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Switchcraft Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for CA762K19790 is not available
CA762K19790
DigiKey Part Number
137-CA762K19790-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA762K19790
Description
CBL ASSY 2.1MM PLG-CBL RND 16.4'
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly 2.1mm ID, 5.5mm OD Plug, Thread Lock, to Wire Leads Round 16.4' (5.00m)
Category
Style
Plug, Thread Lock, to Wire Leads
Manufacturer
Length
16.4' (5.00m)
Series
Cable Type
Round
Packaging
Bulk
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Usage
Thread Lock
Connector Type
2.1mm ID, 5.5mm OD