177CDMCCDS-100MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CODACA
In Stock: 300
Datasheet
10 µH Shielded Molded Inductor 13.5 A 10.6mOhm Max Nonstandard
177CDMCCDS-100MC
DigiKey Part Number
308-2578-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
177CDMCCDS-100MC
Description
FIXED IND 10UH 13.5A 10.6 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
177CDMCCDS-100MC Models
Category
Current - Saturation (Isat)
21.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
10.6mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
SMD
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)