SMC30J22CA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 2.795
Datasheet
Littelfuse Inc.
Bourns Inc.
In Stock: 19
Littelfuse Inc.
In Stock: 639
Comchip Technology
Bourns Inc.
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Taiwan Semiconductor Corporation
35.5V Clamp 85A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
DO-214AB (SMC)
SMC30J22CA
DigiKey Part Number
497-12212-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMC30J22CA
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMC30J22CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
85A
Mfr
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V