RSMF1JT11R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 3.402
Datasheet
11 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Oxide Film
RSMF1JT11R0
DigiKey Part Number
RSMF1JT11R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSMF1JT11R0
Description
RES 11 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RSMF1JT11R0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)